Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Kraków: Wigilia z kardynałem Macharskim
2003-12-24 19:11:01
"Czego nie było w Betlejem, stało się tu u franciszkanów: ubodzy znaleźli miejsce dla siebie i życzliwe przyjęcie..." - powiedział kardynał Macharski (fot. Ł. Samiec OFMConv) podczas Wigilii dla osób samotnych i bezdomnych przygotowanej w krakowskim klasztorze Franciszkanów. 24 grudnia przy wigilijnym stole zasiadło tam ponad osiemset osób - podają organizatorzy.

O. Stanisław Jaromi OFMConv, z klasztoru Franciszkanów poinformował, że dla wszystkich przygotowano tradycyjny, kilkudaniowy posiłek oraz paczki z praktycznymi prezentami. W organizacji samej wieczerzy pomagało pięćdziesięciu wolontariuszy, m.in.: harcerze, siostry zakonne, klerycy.

To wigilijne przedsięwzięcie od kilku lat odbywa się dzięki wspólnemu zaangażowaniu Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Sióstr Albertynek, Izby Rzemieślniczej, Pomocy Maltańskiej, ZHP oraz Klasztoru św. Franciszka w Krakowie.

"Krakowscy bezdomni mogą na co dzień otrzymać pomoc w kilku punktach w mieście - mówi ks. Jan Kabziński, dyrektor archidiecezjalnego Caritas - od wielu lat były też dla nich oraz dla osób samotnych organizowane spotkania wigilijne w różnych miejscach". Wigilia na krużgankach franciszkańskiego klasztoru, jak wyjaśnia dalej dyrektor Caritas, jest połączeniem sił i zaangażowania wszystkich, którzy chcą w tym dniu pamiętać o samotnych i bezdomych.

sj / red.

zobacz w galerii: Wigilia u franciszkanów (2003)


Bazylika i klasztor św. Franciszka z Asyżu, w Krakowie.
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja