Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Rekolekcje z Bratem Franciszkiem
2004-11-18 10:30:20
70 młodych ludzi z całej Polski uczestniczyło w rekolekcjach pt. "Z Bratem Franciszkiem... stajemy się wolni", zorganizowanych przez duszpasterstwo powołaniowe "San Damiano", we franciszkańskim seminarium w Krakowie.

"Spotkania w czasie rekolekcji (11-14 listopada) były ukierunkowane na ponowne odkrycie w sobie daru prawdziwej wolności Dziecka Bożego, w duchu Biedaczyny z Asyżu" - powiedział organizator o. Piotr Reizner.


Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia. Konferencje dla uczestników głosili: o. Piotr Reizner, o. Paweł Dybka, o. Piotr Paradowski. O seminarium, przy Franciszkańskiej 4, opowiadał jego rektor o. Marian Gołąb, natomiast historię bazyliki i klasztoru przybliżył historyk o. Adam Mączka. W programie znalazły się także wspólnie przeżyta Droga Krzyżowa, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pojednania.

Interesującym okazało się spotkanie z misjonarzem z Boliwii - o. Andrzejem Pasiutem - oraz projekcja filmu "Dary zwycięskiej miłości", przedstawiającego pracę polskich misjonarzy franciszkańskich w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Nie zabrakło okazji, aby zwiedzić najciekawsze i najpiękniejsze zakątki Krakowa: Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Młodzi ludzie mieli możliwość rozmowy z braćmi klerykami i doświadczenia zakonnego życia. "Było super!" "Już nie mogę się doczekać następnych rekolekcji", "Obawiałem się - ale było warto" - to tylko niektóre z wypowiedzi, świadczące o atmosferze tego spotkania. Podobne rekolekcje odbędą się w okresie ferii zimowych.

br. Marcin Drąg / red. / zdjęcia: br. Wojciech Ulman

zobacz w galerii: Fotoreportaż z rekolekcji w Krakowie


W internecie: Duszpasterstwo "San Damiano".
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja