Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Rzym: 50-lecie kapłaństwa o. Cantalamessy
2008-11-28 11:11:04
Kaznodzieja Domu Papieskiego kapucyn o. Raniero Cantalamessa obchodził 50-lecie kapłaństwa. W czasie uroczystej mszy św. z tej okazji, w rzymskiej kurii generalnej, był obecny generał zakonu kapucynów o. Mauro Jöhri, współbracia Jubilata oraz przyjaciele i współpracownicy z włoskiej telewizji Rai - informuje biuro prasowe kapucynów z Rzymu.

Podczas homilii o. Raniero m.in. powiedział o swoim powołaniu, że "zrodziło się gdy miałem 13 lat, podczas moich pierwszych rekolekcji, zaraz po wojnie, w 1946 roku. Pewność, że Bóg mnie wzywa była niezachwiana, co przypisuję szczególnej łasce Bożej".

Jubilat podziękował zakonowi na ręce generała o. Mauro za to, że dał mu możliwość poświęcenia się kaznodziejstwu, uwalniając go od innych obowiązków.


Osobiste życzenia przesłał o. Raniero papież Benedykt XVI, o. Jöhri podziękował za posługę o. Cantalamessa w głoszeniu Ewangelii papieżom, biskupom, kapłanom, zakonnikom, osobom świeckim, a także wiernym z innych Kościołów chrześcijańskich.


O. Raniero Cantalamessa (ur. 1934 roku) jest doktorem teologii i literatury klasycznej, był wykładowcą historii starożytnej chrześcijaństwa na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie. W 1979 roku zrezygnował z pracy naukowej i poświęcił się całkowicie głoszeniu słowa Bożego. W 1980 roku papież Jan Paweł II mianował go kaznodzieją Domu Papieskiego, którym pozostaje do dziś.

Urząd Kaznodziei Domu Papieskiego został przekazany Zakonowi Braci Mniejszych Kapucynów przez papieża Benedykta XIV, w 1743 roku. O. Cantalamessa jest 25 kapucynem, który sprawuje tę funkcję.

tw / red.

Na zdjęciach, uroczysta msza św. z okazji jubileuszu kapłaństwa o. Cantalamessy / fot. Biuro Prasowe OFMCap Rzym

zobacz także: Wywiad: ...nie należy patrzeć na zegarek


W internecie: Strona o. Raniero Cantalamessy.
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja