Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Międzynarodowy konkurs plastyczny
2009-05-20 16:09:20
Franciszkanie z Gdańska organizują konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży zatytułowany "Św. Franciszek z Asyżu i jego zakon - 800 lat istnienia". Nagroda główna: pielgrzymka do Asyżu z opiekunem lub osobą towarzyszącą. Termin nadsyłania prac: 1 września 2009 r.

Technika wykonania prac dowolna: rysunek, grafika, obraz malarski. Na konkurs można nadsyłać jedną lub kilka prac o formacie nie mniejszym niż A3. W przypadku grafik format pozostaje dowolny.

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: do lat 8, od 9 do 11 lat, od 12 do 14 lat, od 15 do 18 lat.

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane trzy nagrody i wyróżnienia. Zostaną również przyznane nagrody specjalnie fundowane oraz rozlosowane wśród wszystkich uczestników konkursu. W przypadku nagrodzenia osoby z zagranicy nagroda może zostać zamieniona na równoważnik pieniężny.

W jury konkursu zasiądą m.in. artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Otwarcie wystawy i rozdanie nagród nastąpi 17 września w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Wybrane prace będą prezentowane m.in. w kościele Świętej Trójcy oraz w Galerii "Mariacka" w Gdańsku.

Prace nagrodzone i wyróżnione staną się własnością organizatora. Prace, które nie zostaną nagrodzone będzie można odebrać po 30 grudnia 2009 r. w klasztorze franciszkanów w Gdańsku w ciągu dwóch miesięcy (prace nie będą odsyłane pocztą).

Prace opatrzone tytułem: "Św. Franciszek z Asyżu i jego zakon - 800 lat istnienia" należy składać lub przesyłać na adres: Klasztor Franciszkanów, ul. Świętej Trójcy 4, 80-822 Gdańsk, Polska.

jms


W internecie: Franciszkanie w Gdańsku.
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja