Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Rada Bezpieczeństwa ONZ za wysłaniem misji do Dżeninu
2002-04-21 23:22:19
Rada Bezpieczeństwa ONZ poparła w piątek jednomyślnie wysłanie przez Narody Zjednoczone misji badawczej do zniszczonego obozu uchodźców palestyńskich w Dżenin.

Zadaniem misji będzie zebranie informacji na temat wydarzeń w Dżenin w ciągu ostatnich trzech tygodni, kiedy trwały tam zażarte walki z interwencyjnymi oddziałami izraelskimi.

Stany Zjednoczone zagroziły, że zastosują weto wobec zaproponowanego przez kraje arabskie projektu rezolucji wzywającej, by ONZ przeprowadziła formalne śledztwo w sprawie "masakr" w Dżeninie. Waszyngton zaproponował własny, znacznie łagodniejszy projekt rezolucji mówiący jedynie o wysłaniu misji badawczej.

Izrael będzie współpracował z komisją ONZ, która ma się udać do obozu uchodźców palestyńskich w Dżeninie i zbadać doniesienia o masakrze cywilnej ludności, popełnionej tam - według Palestyńczyków - przez wojska izraelskie. Izrael stanowczo odrzuca oskarżenia.

"Będziemy współpracowali z tą ekipą, bo nie mamy nic do ukrycia" - powiedział rzecznik izraelskiego premiera Ariela Szarona, Raanan Gissin.

"W mieście, które stało się stolicą palestyńskiego terroryzmu, nie było masakry, tylko bardzo ciężkie walki. Kosztowały one życie 23 naszych żołnierzy. Według naszych informacji, po stronie palestyńskiej zginęło około pięćdziesięciu osób" - mówił Gissin.

Według Palestyńczyków, w obozie, z którego armia izraelska wycofała się w piątek rano po ponad dwutygodniowej operacji militarnej, zginęło kilkaset osób.

W Waszyngtonie Biały Dom podał, że prezydent USA George W. Bush popiera wysłanie komisji i przeprowadzenie przez nią śledztwa. (PAP) 22-04-02

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja