Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Kultura, w prasie:
W Prasie: Objawienia prywatne
Oświęcim: "Bój się człowieka, który korzysta tylko z jednego medium"
XXVII Festiwal Filmowy Niepokalanów 2012
Wydarzenia: TWK O. Kolbe – nagrodzony
Publikacje: O Wielkim Poście
Prasa: Duchowa reanimacja wg "Głosu Ojca Pio"
Franciszkańskie Centrum w Harmężach w CANAL+
Warto wiedzieć: Kalisz na monecie
Głogówek: Średniowieczna predella wróciła na ołtarz
W prasie: Anioł nie zdziera butów
Sztuka: "Promienna gwiazda" bł. Salomei
Kraków: Nie myśl, że książki znikną
W radiu: Radio Niepokalanów na jesień i zimę
Warszawa: O. Kolbe na znaczku
Niepokalanów: Kobiety rządzą
Klasztor w Poznaniu - 2 zł
Kraków: Jan Tęczyński odnaleziony u klarysek?
W prasie: Kobieta ogień
W prasie: Fenomen stygmatów w "Głosie"
W prasie: Dodatek na 70. rocznicę śmierci św. Maksymiliana Kolbego
   Następne Następne
W Prasie: Objawienia prywatne
2012-07-11 06:15:21
Wakacyjny numer „Głosu Ojca Pio” poświęcony jest objawieniom prywatnym, które jedni akceptują, a inni odrzucają.

„Wśród ludzi wierzących znajdziemy osoby, które fascynują się objawieniami prywatnymi, znają dokładnie ich historię, treść, starają się żyć zgodnie z ich przesłaniem. Z drugiej strony możemy spotkać też sceptyków – osoby nastawione krytycznie, podkreślające, że Objawienie Boże zakończyło się wraz ze śmiercią ostatniego z apostołów, i koncentrujące się na zgłębianiu tylko tego Objawienia” – mówi redaktor naczelny o. Tomasz Duszyc OFMCap.

„Prawdziwe objawienia prywatne, które nie są sprzeczne z wiarą i nauczaniem Kościoła, przypominają, aktualizują, ożywiają Objawienie zawarte w Piśmie Świętym i w Tradycji. Kościół uznaje też, że mogą one być pomocne dla duchowego dobra poszczególnych osób lub jakiejś społeczności, jeśli skierują ich życie w kierunku osiągnięcia zbawienia” – dodaje.

„Niezależnie od tego, ku której grupie byśmy się skłaniali – fascynatów czy sceptyków nadprzyrodzonych wizji w Kościele – warto poznać naturę i zasady rozeznawania prywatnych objawień, zrozumieć podejście i stanowisko Kościoła, a także uświadomić sobie, jak wielkie bogactwo duchowe wniosły w życie świata orędzia Pana Jezusa i Matki Bożej przekazane wybranym ludziom” – zachęca Redakcja czasopisma.

W „Głosie” m.in. wywiad z ks. prof. Wojciechem Życińskim, kierownikiem Katedry Mariologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, artykuł o fenomenie objawień w życiu o. Pio czy prezentacja sanktuarium w Loreto.

Poniżej – dzięki życzliwości Redakcji dwumiesięcznika - udostępniamy dwa najważniejsze teksty z najnowszego numeru „Głosu Ojca Pio”.

jms

„Głos Ojca Pio” [76/4/2012] www.glosojcapio.pl

A ty nie widziałeś Madonny? Fenomen objawień w życiu Ojca Pio

Wywiady: Nadprzyrodzone wizje w Kościele

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja