Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Wydarzenia:
Wydarzenia: Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
Góra św. Anny: III Europejskie Spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej
Auschwitz: Zwycięstwo dzięki wierze i miłości
Warszawa: Matka Boża Częstochowska na Białorusi
Zawada: Rodzice męczennika przekazali franciszkanom Order Słońce Peru
Henryków: I Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Półmaratonie
Kraków: 800 lat Zakonu św. Klary z Asyżu
Kraków: 11 sierpnia święto ludzi telewizji
Asyż: Młodzież patrzy w niebo z perspektywy Asyżu
Kalwaria Pacławska: Ocaleni
Kalwaria Pacławska: Jesteśmy dziećmi jednego Ojca
Kenia: Kapituła Kustodialna 2012
Kalwaria Pacławska: Początek Jubileuszu
Wołczyn: XIX Spotkanie Młodych zakończone
Kraków: Prowincjał z Warszawy nowym przewodniczącym CEO
Benedykt XVI: Przesłanie na Euro 2012
Kraków: Muzyka z Peru na żywo
Harmęże: Przełożeni wybrani, przyszłość zaplanowana
Nagrody 27. Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie
Alwernia: Majówka u Bernardynów
   Następne Następne
Wydarzenia: Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
2012-09-08 09:09:41
Rozpoczęły się eliminacje do siódmej edycji Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie. Mogą do niej przystąpić uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy obiecują atrakcyjne nagrody.

Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu charyzmatycznej postaci - św. Maksymiliana Marii Kolbego, twórcy Klasztoru-Wydawnictwa, misjonarza i męczennika Auschwitz, osoby niezwykłej i godnej naśladowania.

Uczniowie szkół podstawowych, którzy zechcą przystąpić do konkursu, muszą wykonać pracę plastyczną o św. Maksymilianie w Rzymie, ilustrując fragment książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”, opisujący pierwsze kroki brata Maksymiliana po przyjeździe do Rzymu.

Konkurs dla szkół gimnazjalnych i średnich odbędzie się w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Zostanie przeprowadzony w oparciu o lekturę „Źródeł wielkości” autorstwa Leona Dyczewskiego OFMConv (Gimnazjum), „Opowieści o św. Maksymilianie” Paulina Sotowskiego OFMConv (szkoły średnie) i Księgi Ewangelii wg św. Łukasza.

Finał Franciszkańskiej Olimpiady odbędzie się w Siedlcach w marcu przyszłego roku.

Regulamin i szczegółowe informacje organizatorzy (Kuria Franciszkanów w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Franciszkanów pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach) publikują w internecie na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl

jms

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja