Wywiady i reportażeWydarzenia
Więcej o świętychW liturgii, zwyczaje
RefleksjePrezentacje, opracowania
Nowe książkiLudzie
LokalneKultura, w prasie
InternetFormacja i nauka
DokumentyBiblioteka serwisu
AktualnościKlasztory franciszkańskie
Na świecie800-lecie franciszkanów
Wiadomości z tematu: Aktualności:
Strefa Zero 2015 - Wezwani do zwycięstwa
Ogłoszenia: Osoby konsekrowane w TVP2
Różne: Czytelnicy „Posłańca” pod opieką duchową
Warszawa: 3 maja na Siekierkach
Głogówek: franciszkanin ze złotą odznaką
Taszkent: rocznica patrona administratury
Prasa: nowy numer Posłańca św. Antoniego
Dąbrowa Górnicza: „Nie lękajcie się” Jana Pawła
Legnica: Rycerze przy Grobie Pańskim
Prasa: o roli aniołów w życiu wiary
Dąbrowa Górnicza: hołd Młodzieży Wszechpolskiej
Kraków: spotkanie rodzin misjonarzy
Ogłoszenia: seminarium ze św. Franciszkiem
Ogłoszenia: do Peru na beatyfikację
Media: zdjęcia do teledysku Siewców Lednicy
Różne: zakonnicy wśród więźniów Dachau
Wrocław: paschalne nabożeństwo uzdrowienia
Ogłoszenia: niedziela z radiem u franciszkanów
Lublin: przyszłość osób konsekrowanych w Polsce
Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
   Następne Następne
Rozmowy w sprawie bazyliki w Betlejem przeciągają się
2002-05-07 08:32:55
Rozmowy w sprawie Bazyliki Bożego Narodzenia w Betlejem znalazły się w impasie, ale nie zostały przerwane - poinformował w poniedziałek po południu rzecznik franciszkanów ojciec David Jaeger.

"Zrozumiałe jest, że Izrael domagał się wyjścia z bazyliki siedmiu uzbrojonych Palestyńczyków, jednak w ostatniej chwili zwiększył tę liczbę do 13" - powiedział ojciec Jaeger z zakonu franciszkanów, opiekujących się miejscami świętymi w Ziemi Świętej, dodając, że negocjacje nie zostały zakończone. "Do tej chwili nie mamy informacji, że rozmowy zostały naprawdę zakończone".

Źródła zbliżone do negocjatorów podały wcześniej, że porozumienie, na mocy którego przebywający w Bazylice bojownicy palestyńscy mieliby odjechać do Strefy Gazy lub do Włoch, zostanie zawarte jeszcze w poniedziałek.

Amerykański sekretarz stanu Colin Powell potwierdził w Waszyngtonie, że porozumienie jest bliskie.

Strona paletyńska przekazała w niedzielę wieczorem, że Izraelczycy i Palestyńczycy uzgodnili warunki, na jakich zostanie zakończone oblężenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Według przedstawicieli Palestyńczyków, którzy nie ujawnili swych danych personalnych, z ponad 100 Palestyńczyków przebywających jeszcze w bazylice 6-8 zostanie wysłanych do Włoch, a ok. 30 do Strefy Gazy. Reszta zostanie uwolniona.

"Umowa dotyczy 39 poszukiwanych mężczyzn. Niektórzy udadzą się do jednego z europejskich państw, inni do Strefy Gazy" - powiedział dziennikarzowi agencji Reutersa jeden z negocjatorów.

Burmistrz Betlejem Mohammed al-Madani przekazał, że słyszał, jakoby taki plan był brany do uwagę w czasie negocjacji.

Tymczasem rzecznik izraelskiego Ministerstwa Obrony Yarden Vatikay zaprzeczył, jakoby negocjacje zostały zakończone. "Nie ma jeszcze żadnego porozumienia" - powiedział dziennikarzowi agencji Associated Press. (PAP) 07-05-02

Würzburg: biskup z młodzieżą franciszkańską
Biskup Würzburga, Dr. Friedhelm Hofmann, odwiedził grupę młodzieży franciszkańskiej „Fraziskus” działającą przy tamtejszym klasztorze.
Kijów: odznaczenie dla o. Władysława Lizuna
O. Władysław Lizun został odznaczony przez Bronisława Komorowskiego złotym krzyżem zasług za zaangażowanie na rzecz Polaków i kultury polskiej na Ukrainie.
Harmęże: XIV Dni Kolbiańskie
Specjalnym tegorocznego spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II.
Albania: rocznica poświęcenia świątyni
W albańskim mieście Fier słowaccy franciszkanie świętowali uroczyście dwudziestą rocznicę poświęcenia pierwszej świątyni na tych rozległych obszarach.
Harmęże: 55 lat kapłaństwa o. Floriana
Franciszkanie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach obchodzili uroczyście w Niedzielę Bożego Miłosierdzia jubileusz 55 lat kapłaństwa o. Floriana Szczęcha.
POLSCY MĘCZENNICY Z PERU

W związku z dużym zapotrzebowaniem mediów przedstawiamy zebrane materiały dotyczące życia, męczeństwa oraz procesu beatyfikacyjnego misjonarzy, którzy zginęli w Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Korzystając z naszych artykułów, każdorazowo należy podać autora i źródło.

copyright © franciszkanie.pl 2001-2012, więcej o franciszkanie.pl - [ statystyki ] - kontakt - Strefa użytkowników Strefa - nowa wersja